Šesťáci se stmelovali

Aktualizováno: 26.9.2013 Autor: admin

Jako každý rok nastoupilo do našich šestých tříd plno nových žáků. Na týden od 16. do 20. září jsme pro ně připravili tradiční stmelovací kurz, tentokrát motivovaný přežitím včelího kmene.

Kemp na ostrově v Zadní Třebani, kde se vše odehrálo, je pro takové akce téměř ideálním místem. To "téměř" znamená, že v chatkách (kromě "společenské místnosti") se nedá zatopit. Měli jsme sice spacáky a teplé oblečení, i tak ale mimořádná nepřízeň počasí způsobila, že se stmelovací kurz chvílemi měnil v kurz přežití pro děti i učitele.

Naštěstí nabitý program a perfektní zajištění všeho ostatního tu trochu nepohodlí vynahradil. Při pročítání zpětnovazebních dotazníků čtu až na výjimky samé nadšené ohlasy. I z pohledu nás dospělých si děti kurz užily a jsme spokojeni i s tím, jak splnil svou stmelovací funkci. Možná i ta nepřízeň počasí (a zvýšená potřeba vzájemné pomoci) tak paradoxně přispěla ke splnění základního cíle kurzu.

Jsme rádi, že se kurzu zúčastnily skoro všechny děti a desítky hodin příprav tak nevyšly naprázdno. Věřím, že mnohé zkušenosti, získané při aktivitách jako "příprava mateří kašičky" nebo "záchrana včelích vajíček", naše včelky uplatní nejen ve škole.

Fotografie z kurzu najdete zde.

Zapsal Michal Černý (čmelák Brumda)