Odpovědi na dotazy z třídních schůzek - září 2017

Aktualizováno: 11.10.2017 Autor: admin

Vážení rodiče, tento rok je pro mne a pro nás všechny opravdu "hustý", takže mi trvalo několik týdnů, než jsem se dostal k tomu, abych zodpověděl vaše dotazy z třídních schůzek. Možná už některé nejsou aktuální, přesto bych nerad tuto tradici porušil, takže odpovídám s měsíčním zpožděním.

2.A a další třídy: nešly by v době "výluky" jídelny domluvit levnější obědy za menší porce?

Co se týče ceny obědů, stále jednáme a je všestranná snaha je stlačit co nejníže. Ekolandia je ale soukromý subjekt, dostává tedy méně dotací a cena oběda musí být nevyhnutelně vyšší než byla v naší jídelně. Co se týče velikosti porcí, ty se řídí normami. Pokud jste měli na mysli porce menší než pro středoškoláky, tak to je jasné - velikost porcí musí odpovídat normě pro daný věk dítěte.
Stále ovšem není 100% jisté, že se podaří dodržet všechny předpisy, aby tam děti vůbec mohly jíst... Je ale vůle všech stran, takže věřím, že to dobře dopadne.

2.B a další: Je možno zorganizovat dovoz jídel do školy (krabičky) místo docházení do SŠ?

Oficiálně to samozřejmě nejde. Musí se dodržet přísné normy pro přípravu i výdej jídel, hygiena by to nikdy neposvětila. Pokud ovšem skupina maminek odhlásí své děti z jídelny a kolektivně si nějaký takový dovoz zařídí (včetně např. mytí nádobí), nebudeme jim v tom nijak bránit a např. ze třídy je nevyhodíme. Škola to ale organizovat NEMŮŽE - NESMÍ.

2.B Jaká bude cena obědů na SŠ?

Přesnou částku ještě neznáme, ale určitě se nedostaneme pod 40 Kč.

2.B Jedna maminka si stěžovala na malé porce masa.

Chápu Vás, ale v této chvíli bohužel řeším mnohem fatálnější problémy, co se jídelny týče... Tyto starosti pojďme řešit v naší krásné moderní jídelně po 1. září 2018.

2.C, 3.C, 4.C Fronty na obědech

Pro naše docházející děti bude otevřena velká jídelna hotelové školy. Tedy by se situace stávajících strávníků Ekolandie neměla zhoršit.
Snad se to od schůzek přeci jen zlepšilo. Pokud ne, může Vás aspoň těšit, že na rozdíl od většiny rodičů víte jistě, že Vaše děti budou jíst i po 1. prosinci.

4.B Proč mají dívky a chlapci informatiku zvlášť?

Když jsme je dělili ve 3. ročníku, prostě jsme je takto rozdělili a nikdo neprotestoval (letošní třeťáci se třeba rozdělili jinak). Tehdy by nebyl býval problém je rozdělit jakkoli jinak. Nyní už by to bohužel problém byl, alespoň dle sdělení učitelů informatiky.

4.B Zajistí škola doprovod pro čtvrťáky, až se bude chodit do jídelny SŠ?

Plánujeme, že 4. třídy budou odvádět na oběd třídní učitelé. Aktovky si buď vezmou s sebou, nebo nechají v šatních skříňkách. U páťáků už odvádění neplánujeme.

5.A Budou platit naše čipy na obědy?

Zatím jsme to neřešili, věřím, že buď stávající čipy, nebo průkazky ISIC (které mají rovněž čip a většina dětí si je pořídila) by mohly v hotelovce fungovat. Zjistíme.

5.A Připomínky ke školním kroužkům

Prosím, respektujte, že paní učitelka Bízková dělala začátkem září státnice. Příští rok už bude zase vše tip ťop (hlavně aby byla hotová škola...).

8.B Jak zajistíme obědy, pokud nebude stačit kapacita hotelovky?

Budeme doufat, že stačit bude. Pokud by opravdu nestačila, máme v záloze ještě "záchrannou" variantu, doufáme však, že jí nebude třeba. Zatím bych o ní nerad mluvil, použijeme ji v krajní nouzi.

PROSÍM RODIČE, ABY POCHOPILI, ŽE TENTO ROK BUDE OPRAVDU VELICE NÁROČNÝ PO VŠECH STRÁNKÁCH.
Prosím, slevme pro těch pár měsíců z nároků na pohodlí (nikoli z nároků na kvalitu vzdělávání!!!). Věřím, že výsledek bude stát za to.

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy