Jak dopadly naše děti u přijímaček na gymnázia

Aktualizováno: 2.10.2017 Autor: admin

Čas od času se mne rodiče ptají, jak si vedli naši absolventi u přijímacích zkoušek. Nyní mohu částečně odpovědět. Obdrželi jsme totiž výsledky jednotných přijímaček z jara 2017 - najdete je v tomto článku.

Na jednotné přijímačky můžeme mít velmi různý názor. Faktem ale je, že umožnily relativně objektivní srovnání zájemců o gymnázium z různých škol napříč republikou. S radostí mohu konstatovat, že se z tohoto pohledu nemáme za co stydět.

Naším cílem přitom určitě není dostat co nejvíce dětí na víceletá gymnázia. Naopak jsme rádi, když nám alespoň některé šikovné děti vydrží i na 2. stupni. I přesto dopadli naši páťáci z češtiny i matematiky vysoce nadprůměrně.
Ještě víc mne těší, že podobně excelentně dopadli také zájemci o SŠ z 9. tříd. Především v matematice byli naši žáci opravdu dobří. Slabší to bylo pouze v 7. ročníku (tedy u zájemců o šestileté gymnázium), především z češtiny, kde jsme byli pouze průměrní, dokonce kousíček pod průměrem.

Výsledky v excelové tabulce si můžete prohlédnout zde. Z pátých tříd to zkoušelo 21 dětí, ze sedmých 9 a z devátých 35.

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy