Informace pro rodiče k zahájení školního roku

Aktualizováno: 5.9.2017 Autor: admin

Vážení rodiče,
tento rok bude skutečně nesmírně složitý. Stavební práce, v jejichž důsledku se podmínky v naší škole zásadně zlepší, nám budou dočasně komplikovat tento školní rok. Věřím, že to společně vydržíme!

Školní jídelna v budově Slavětínská 200 už od začátku roku pojede v provizorním režimu. Proto bude vařit pouze jedno jídlo, nebude výběr ze dvou. V termínu, který zatím sám neznám (někdy mezi listopadem a únorem) dojde k jejímu uzavření, které pak potrvá až do konce školního roku. Náhradní stravování máme předběžně domluveno v hotelové škole Slavětínská 82, kde už se stravují naše "céčka". Bude záležet na Vás, zda své dítě přehlásíte do náhradní jídelny, nebo zda budete jeho stravování řešit jinak. Obědy v hotelové škole jsou cca dvojnásobně dražší než ve stávající jídelně, většina dětí a rodičů si však pochvaluje jejich kvalitu. Malé a družinové děti budeme do jídelny samozřejmě vodit.

Možná dojde i k tomu, že v průběhu podzimu na několik dní (souvisle nebo v intervalech) nebude možno vstoupit do jižního křídla budovy. Pokud k tomu dojde, budeme to řešit operativně a včas Vás budeme informovat.

Nový rozvrh pro 2. stupeň už najdete po kliknutí na odkaz vpravo. Prosím, berte na vědomí, že je zatím PROVIZORNÍ. Oproti minulým letům jsme v 6. a 7. ročníku hodiny dalšího cizího jazyka zahrnuli do dopoledního bloku a některé povinné předměty budou naopak odpoledne.
Žáci, kteří se dosud nepřihlásili na žádné volitelné předměty, tak musí učinit hned první týden v září. Počet kombinací předmětů je však nyní už omezen - rozvrh je již hotov.

Rozvrhy pro 1. stupeň budou následovat hned začátkem týdne.

Všichni žáci naší školy si budou moci za velmi výhodných podmínek pořídit průkaz ISIC (International Student Identity Card). Tento průkaz jim nahradí doklad o věku nebo třeba čip do školní jídelny a budou na něj moci využívat velké množství slev. Více se dozvíte na třídních schůzkách 7.9. a také z mailu, který pošleme začátkem týdne.

Pozor, důležité upozornění: změnila se adresa naší elektronické žákovské knížky! Nová adresa je: https://zs-kl.bakalari.cz.

Nově budou do EŽK zahrnuti žáci tříd 3.A, 3.B, 3.C, 4.C a také noví žáci vyšších ročníků. O uživatelské jméno a heslo nemusíte nijak žádat ani Vám je nebudeme posílat - velmi jednoduše si ho automaticky vytvoříte pomocí funkce zapomenuré heslo. POZOR, přístup pro žáka a pro rodiče se liší - každý musí mít vlastní heslo a login! Žákovské přístupy pro nové uživatele zřídíme teprve poté, co zaevidujeme také žákovské maily (v průběhu září). Rodičovské účty jsou naproti tomu už připraveny a můžete se zkusit přihlásit. Chyba, která do 5.9. dopoledne nedovolovala využít funkci "zapomenuté heslo", je konečně odstraněna - nyní už systém bez problémů funguje.

Ještě chci poděkovat všem, kteří nám nabízeli pomoc s odklízením následků požáru ve škole. Šlo naštěstí o omyl ČTK - hořela pouze ubytovna v hotelové škole, tedy jak naše vlastní budova, tak i pronajaté třídy v objektu SŠ nebyly požárem dotčeny.

Přeji Vám i Vašim dětem úspěšný rok a doufám, že společně zvládneme letošní mimořádně obtížnou situaci. Dopadne-li vše podle plánu, budeme od 1.9.2018 moci využívat šest nových učeben a krásnou moderní jídelnu.

Ke konci kalendářního roku 2017 skončí ve funkci vedoucí školní jídelny paní Marie Šroubková. Pokud víte o někom, kdo by mohl mít zájem se přihlásit do výběrového řízení, můžete ho již nyní informovat!

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy