Upozornění "přespolním" zájemcům

Aktualizováno: 27.6.2017 Autor: admin

Vážení rodiče,
v poslední době jsme obdrželi množství žádostí o přestup do naší školy. Upozorňujeme, že kapacita školy pro rok 2017/18 je (bez ohledu na ročník) zcela vyčerpaná a zcela jistě už nemůžeme a nebudeme přijímat žádné další dítě, které není ze spádového obvodu naší školy.

Může se dokonce reálně stát, že se do školy nevejdou ani "spádové" děti, pokud se o nich dozvíme teprve v průběhu prázdnin (např. nově přistěhovaní).

Proto prosím, neposílejte nám pro tento rok žádné další žádosti o přestup, je to ZCELA ZBYTEČNÉ a jen tím zatěžujete administrativu školy.

Zároveň oznamujeme, že jedním z prioritních cílů pro následující roky je pro nás snížení počtu žáků ve třídách na únosnou mez. Přeplněné třídy jsou vnímány rodiči, dětmi i učiteli jako hlavní problém naší školy (viz průzkum Mapa školy) a vedení považuje za svou povinnost jej řešit. Proto bude v následujících letech přijímání přespolních žáků výrazně omezeno. Nová legislativa a od roku 2018 i nový systém financování škol to konečně umožní.

Děkujeme za pochopení.

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy