Úspěchy našich žáků

Aktualizováno: 22.5.2017 Autor: admin

Vždy nás potěší, když můžeme referovat o úspěších našich žáků a žákyň, obzvláště, dosáhnou-li jich pod hlavičkou naší školy.

Velkou radost nám opět udělali páťáci v matematice - nebojím se napsat, že už tradičně. V obvodním kole matematické Pythagoriády totiž všichni čtyři účastníci z naší školy patřili mezi úspěšné a Kristýna Zámečníková z 5.B dokonce celou soutěž vyhrála (resp. dělila se o 1. - 3. místo). U šesťáků to už taková sláva nebyla (pochopitelně, nejnadanější děti nám odloudila gymnázia), ale i přesto jsme měli alespoň jednoho úspěšného řešitele. Nicméně i mezi šesťáky vyhrál náš bývalý žák Matěj Uhlíř, nyní už v barvách gymnázia Chodovická.

Potěšili nás také kluci ze druhých a třetích tříd ve fotbalovém McDonalds Cupu. Nejprve vyhráli obvodní kolo na Praze 14, pak i na Praze 9, kam postoupili. V celopražském kole nakonec skončili šestí, což je určitě krásný úspěch.

Všem našim reprezentantům děkujeme! Ani ti méně úspěšní nám totiž rozhodně ostudu neudělali. Vážíme si jejich ochoty reprezentovat školu i za cenu drobných nepříjemností a komplikací (což platí ve stejné míře také pro rodiče).

M. Černý, ředitel školy