ÚT 8.00 - 10.00
ST 14.00-17.30
E-mail: psycholog@zs-kl.cz

Výuka češtiny pro děti - cizince

Aktualizováno: 4.5.2017 Autor: admin

Naše škola byla Magistrátem hl. m. Prahy vybrána k pořádání kurzu češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem než českým. Tuto službu bychom měli poskytovat dětem z Klánovic, Újezda nad Lesy, Běchovic a Koloděj.

Kurz je určen cizincům - žákům základní školy libovolného věku. Jeho cílem je naučit česky děti s odlišným mateřským jazykem, kterým neznalost češtiny brání ve vzdělávání nebo jim působí velké obtíže. Nejde tedy o nějaké "doučování" češtiny, nýbrž o jazykový kurz - tyto děti se učí česky, jako se české děti učí třeba anglicky.

Kurz probíhá v časové dotaci dvě hodiny týdně, zatím v pondělí a ve čtvrtek od 14.00 hodin. Výuku provádí paní učitelka Mgr. Vlasta Lachoutová.

Kurz je zdarma - je financován Magistrátem HMP. Výuka byla zahájena od května 2017. Nabízíme jej všem dětem - cizincům z výše uvedených městských částí. Další informace získáte a dítě můžete přihlásit na telefonním čísle 281 962 193, můžete se na nás obrátit i mailem: skola@zs-kl.cz.

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy