Děkuji Tomášovi Studničnému za rozhodující podíl na jejich vytvoření i znovuoživení.

ÚT 8.00 - 10.00
ST 14.00-17.30
E-mail: psycholog@zs-kl.cz

Nebyl to pedofil, nýbrž nezištný penzista!

Aktualizováno: 28.3.2017 Autor: admin

Vážení rodiče, alespoň jedna dobrá zpráva: řidič, který 15. února nabízel naší žákyni svezení, jí nechtěl ublížit, nýbrž naopak pomoci.

Policie ČR případ vyšetřila a zjistila, že se jednalo o téměř 80letého klánovického občana. Tento muž nabízí svezení lidem už přes 50 let, činí tak nezištně a s dobrým úmyslem. V tomto případě se ovšem dobrý úmysl lehce minul účinkem... Policie si za vyřešení případu určitě zaslouží naše díky.

Přes tuto humornou pointu rozhodně nelze dětem doporučit, aby nastupovaly k cizím lidem do auta. Žákyně třetího ročníku se zachovala naprosto správně, když do auta odmítla nastoupit a utekla. Všichni víme, že jsou i jiné případy. Nezapomeňme, že pouhý den před tím neznámý muž jinou naši žákyni v Šestajovicích skutečně obtěžoval (nikoli ovšem z auta, nýbrž na autobusové zastávce).

Přesto z výsledku vyšetřování můžeme mít radost. Ono těch pozitivních zpráv v dnešní době zase tolik není...

Michal Černý, ředitel školy