Děkuji Tomášovi Studničnému za rozhodující podíl na jejich vytvoření i znovuoživení.

ÚT 8.00 - 10.00
ST 14.00-17.30
E-mail: psycholog@zs-kl.cz

Zapojení do systému Nenech to být

Aktualizováno: 27.3.2017 Autor: admin

Vážení rodiče, milí žáci,
pravděpodobně víte, že boj proti tzv. šikaně je pro naši školu jednou z priorit. My zároveň víme, jak je tento boj obtížný. Pomoci by nám měla nová iniciativa, do které jsme se zapojili.

Původně jde o projekt dvou studentů. Podstata je jednoduchá: Pokud má kdokoli ze školy (ale třeba i rodič) pocit, že v jeho škole možná dochází k šikaně, nahlásí tuto skutečnost ANONYMNĚ prostřednictvím webu https://www.nntb.cz/. Odpovědné osobě na dotyčné škole pak přijde tato informace na mail.

Dobré je, že takto nelze nikoho křivě obvinit. Oznamovatel totiž neoznamuje, kdo ŠIKANUJE, ale kdo JE ŠIKANOVÁN. Na našich pracovnících potom bude, aby informaci prověřili a případně s ní dále pracovali.

Doufám, že klima naší školy umožňuje i v současné době, aby děti s dospělými o těchto věcech hovořily. Proč ale nepřidat další možnost - i kdyby pomohla jedinému dítěti, má smysl.

Michal Černý, ředitel školy