Změny školního řádu od 1.2.2017

Aktualizováno: 28.1.2017 Autor: admin

Vážení rodiče, milí žáci,
od 1. února 2017 dojde k některým změnám školního řádu. Změny najdete zde:

Kompletní nový školní řád najdete v sekci ŠKOLNÍ ŘÁD.

Co se změnilo?

1) V řádu pro žáky se změnily první tři odstavce z oddílu "Povinnosti žáků" (AII/1,2,3). Důvodem byla hlavně zastaralost původního znění. Přibyla tam zdánlivě samozřejmá věc, a to, že žák je povinen uposlechnout rozumných pokynů učitele. Toto bylo dřívě samozřejmostí a nikdo to nezpochybňoval. Bohužel, doba se změnila...

2) V témž oddílu se změnily také poslední tři odstavce (AII/16,17,18). Na základě ankety rodičů byl do školního řádu včleněn zákaz požívání energetických nápojů ve škole vyjma sportovních akcí. Dále byl připojen přísný zákaz pořizování audio a videozáznamů a jejich zveřejňování (prevence kyberšikany).
Naopak se změnil systém zabavování mobilů při jejich nedovoleném používání - nadále budou zabavovány pouze na jeden den (nikoli na týden jako dosud). Zároveň však bude jejich opakované zneužívání trestáno i kázeňskými opatřeními. Stávající systém nám sice vyhovoval, museli jsme jej však neustále obhajovat.

3) K poslední změně došlo v oddílu CII (povinnosti rodičů). Přibyla povinnost rodičů alespoň jednou měsíčně kontrolovat žákovskou knížku (CII/2). Zdálo by se, že je to opět samozřejmost. Nu, pro 95% rodičů to JE samozřejmost. Kvůli těm zbylým pěti procentům jsme tuto povinnost zahrnuli do školního řádu.

Věřím, že tyto změny budou ku prospěchu všech účastníků vzdělávacího procesu v naší škole.

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy