Pološero o školství - jen pro otrlé!

Aktualizováno: 14.11.2016 Autor: admin

Tento díl televizního cyklu Pološero se zabývá snižující se autoritou učitelů. Když jsem pořad viděl, po kratším váhání jsem se rozhodl vám ho zprostředkovat.

Pořad samozřejmě ukazuje extrémní případy, v naší škole to naštěstí takto daleko nezachází - zatím?!
Některé trendy, které k těmto důsledkům vedou, totiž můžeme vypozorovat i my na naší doposud klidné ZŠ, byť v méně rozvinuté formě.

Možná vám některé záběry či výpovědi budou připadaly přehnané. Nám, kteří školství vnímáme zevnitř, je jasné, že vše, co film ukazuje, je bohužel realita. A jsme jenom tiše rádi, že nikoli realita naší školy.

Doufám, že po zhlédnutí filmu nás třeba někteří rodiče lépe pochopí. Poselství by mělo znít: "To, že se Vaše dítě doma chová normálně, nemusí znamenat, že se tak chová i ve škole!"
Aby bylo jasno, nestěžujeme si, tuhle práci jsme si dobrovolně vybrali. A rozhodně nejsme dokonalí. Ale budeme-li se vzájemně chápat, bude se nám mnohem lépe spolupracovat.

Přeji příjemný divácký zážitek:

Michal Černý