Odpovědi na dotazy z třídních schůzek 8. 9. 2016

Aktualizováno: 11.9.2016 Autor: admin

Tradiční odpovědna ředitele školy. Děkuji za vaše dotazy! Je mi líto, že mi jich učitelé předávají tak málo, ale na druhou stranu mám radost, že jsou natolik kompetentní, že Vám většinou dokážou odpovědět sami.

1) Systém "školní sváča" (různé třídy)

Nikomu tento systém nenutíme, jen jsme se chtěli ujistit, že všichni mají potřebné informace.
Výdej svačin je ráno před vyučováním (7.45 - 8.00). Na hlavní budově u žlutých dveří mezi šatnou a jídelnou, na pobočce Smržovská 1 v hale u knihovny. Nevyzvednuté svačiny budou na hlavní budově u paní sekretářky, ve Smržovské u třídních.
Česko-anglické třídy mají slíbený obdobný systém (Ekolandia), momentálně zjišťujeme, kde se co zaseklo. Jakmile něco zjistíme, potřebné informace se dozvíte.

V hlavní budově školy funguje také bufet a automat na školní mléko. Tím nebráníme rodičům, aby dětem připravovali svačiny sami, naopak :-) Pouze nás mrzí, když si děti přinášejí do školy pytlíky chipsů z nedalekého obchodu. I když člověk, který se opravdu pořádně hýbe, neztloustne ani z chipsů a čokolády...

2) Proč se každý rok vrací a zase rozdávají zámky od skříněk? Proč si je děti nemohou nechávat po celou docházku? (4.A)

Důvody jsou dva:
a) děti nemají po celou dobu stejné skříňky, každý rok dochází ke změnám, aby byly spolu pokud možno třídy a přibližně stejně staré děti.
b) přes léto paní uklízečka všechny skříňky vyklízí a vymývá. To jde obtížně, je-li skříňka zamčená.

3) Nedalo by se omezit hraní dětí na mobilech o přestávkách? (8.B)

Neumím si představit, jak bychom omezili hraní na mobilech, aniž bychom omezili samotné mobily. Mně osobně by zákaz mobilů nevadil. Zatím se však ani rodiče, ani učitelé nedokážou v názoru na tuto problematiku sjednotit. Co člověk, to názor. Je třeba domyslet všechny souvislosti.
Používání mobilů je nyní zakázáno v některých prostorách (např. jídelna nebo při výuce) a cestou těchto dílčích omezení asi půjdeme i nadále. V některých třídách se domluvil třídní učitel s rodiči - proč ne?
Otázka používání těchto zařízení ve škole je určitě živá a bude se nadále vyvíjet. Chceme zdravý fyzický a psychický vývoj dětí, zároveň ale reflektujeme dobu - rok 2016.

4) Budou v bufetu obložené housky?

Ano, ale nejdřív za rok. V rámci chystané rekonstrukce školní jídelny má vzniknout také přípravna těchto housek - pak budou a budou za rozumnou cenu. U dovážených obložených housek děti i rodiče kritizovali vysokou cenu, jejich výrobu u nás za stávajících podmínek však hygienička nedovolila.

Děkuji za dotazy.

M. Černý, ředitel školy