Masarykova základní škola

Fotogalerie

foto


Uvítání

Vážení rodiče, žáci, příznivci naší školy i náhodní návštěvníci tohoto webu! Vítám vás na stránkách ZŠ Klánovice.
Měly by Vám přehledně poskytnout všechny důležité informace o naší škole.
Michal Černý, ředitel školy.
P.S. Děkuji Tomášovi Studničnému za rozhodující podíl na jejich vytvoření i znovuoživení.

Rychlé odkazy

Elektronická ŽK
Rozvrh hodin
Jídelní lístek školní jídelny
Výběr a odhlašování obědů
Zájmové kroužky, kurzy

Kontakty

Ředitel: cerny@zs-kl.cz
Sekretariát: venkrbcova@zs-kl.cz
Ekonomka: volkova@zs-kl.cz
Školní jídelna: jidelna@zs-kl.cz
Školník: schwarzpeet@gmail.com
Školská rada: skolskarada@zs-kl.cz
Datová schránka: w4mhdkh

Kontakty na učitele najdete v sekci Pedagogický sbor.

Školní poradenské pracoviště

(psycholog, speciální pedagog, výchovní poradci, preventista SPJ)
Informace o školním poradenském pracovišti.
Konzultační hodiny školního psychologa pro rodiče (po domluvě):
PO 8.00 - 10.00
ÚT 14.00-17.30
E-mail: zs.lenska@seznam.cz
Tel. 731 488 035.

Fotoarchiv

Naše starší fotogalerie (do roku 2007) najdete ve školním fotoarchivu.

Rodiče, chraňte své heslo do EŽK!

Aktualizováno: 2.2.2015 Autor: admin

Vážení rodiče, EŽK jsme zavedli mimo jiné proto, abychom zamezili různým podvůdkům, jichž se žáci dopouštěli v klasických ŽK. Ukazuje se však, že naše děti jsou velmi vynalézavé...


To nejdůležitější na úvod: EŽK předpokládá, že rodič nesdělí své přihlašovací údaje dítěti a také jinak zabrání tomu, aby se dítě přihlašovalo jeho jménem (například nenechá své jméno a heslo "zapamatovat" zařízení, ke kterému má dítě volný přístup). Pokud to dodržíte, můžete se na informace v EŽK vždy stoprocentně spolehnout - Vy i my.

Pokud máte podezření či jistotu, že Vaše dítě Vaše přihlašovací údaje zná, uděláte nejlépe, když si změníte heslo. V opačném případě se můžete dočkat některých nepříjemných překvapení.

V EŽK dítě naštěstí nemůže nic smazat, proti tomu je chráněná dobře. Může ale nastavením (v pravé horní části) ovlivnit, co uvidíte a co ne, tedy před Vámi některé informace skrýt. Proto si čas od času toto nastavení zkontrolujte. Obecně ale platí, že se známkami se moc podvádět nedá. Horší je to se zprávami systému Komens včetně poznámek.

Každou zprávu lze totiž křížkem potlačit - tedy zneviditelnit. Nedávno jsme řešili případ, kdy jeden hoch takto zneviditelnil upozornění na možnost dvojky z chování, aby si zajistil bohatého Ježíška. Na všechno se posléze přišlo a chlapci tak byl započten kromě jiných přestupků také podvod. Dvojku z chování skutečně obdržel.
Obrana je poměrně jednoduchá: při prohlížení přijatých zpráv máte v pravé horní části volbu "zobrazení". Tam si zaškrtněte políčko "včetně potlačených" a rázem uvidíte vše.

Dítě se za Vás může i vydávat: označovat zprávy jako přečtené a dokonce odepisovat učitelům Vaším jménem. Pochopitelně jde opět o podvod.
Z téhož důvodu jsme zablokovali omlouvání absencí přes EŽK, používáme nadále papírové omluvné listy. Praxe bohužel opakovaně ukazuje, že toto nepohodlné opatření je rozumné.

Tedy důrazně doporučujeme: chraňte své heslo. Přesto, že svému dítěti stoprocentně důvěřujete. Děti jsou totiž velmi vynalézavé a ne vždy přemýšlí racionálně. Vzpomínám si, že jsem jako druhák své vysvědčení "omylem" vypral v pračce. Kvůli dvojce z hudební výchovy...

Michal Černý