Komu je určeno tzv. azylové centrum?

Aktualizováno: 1.10.2014 Autor: admin

Protože nemáme stálý prostor, kde by starší žáci mohli trávit přestávku mezi dopoledním a odpoledním vyučováním, zavedli jsme kdysi tzv. "azylové centrum". To je umístěno vždy tam, kde je právě volno, a dozírá tam vždy jeden pedagogický pracovník. Rozpis visí na nástěnce vedle sborovny.

Primárně jde o nabídku žákům druhého stupně, kteří čekají na odpolední výuku. Protože však kapacita školní družiny stačí sotva na 1. - 3. ročník, nabídli jsme možnost azylu také žákům 4. a 5. ročníku, kteří čekají např. na odpolední kroužky.

Azylové centrum je skutečně jen pouhé hlídání dětí, v žádném případě nemůže a ani nechce nahradit výchovnou a vzdělávací činnost školní družiny. Funguje také pouze v hodinách mezi dopoledním a odpoledním vyučováním, tedy v pondělí, úterý a čtvrtek od 11.50 do 15.35, ve středu od 12.45 do 14.50 a v pátek od 11.50 do 12.35.

Prosíme rodiče, aby tuto informaci vzali na vědomí a nepožadovali nesplnitelné. Ve stávajících školních budovách už kapacitu školní družiny navýšit nelze.

Žáci, kteří v azylovém centru být nechtějí, musí po dobu přestávky mezi vyučováním opustit budovu školy.

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy