Dotazy k elektronické ŽK

Aktualizováno: 9.9.2014 Autor: admin

V tomto článku najdete odpovědi na často pokládané dotazy a připomínky k EŽK.

1. Při kliknutí na "zapomenuté heslo" se objeví hláška: Zadaný mail nebyl v databázi školy nalezen. Zadejte mail, který jste poskytli škole pro komunikaci. Pokud problém trvá, kontaktujte správce systému Bakaláři.
Přitom jsem si jist(a), že jsem vyplnil(a) mail, který jsem poskytl(a) škole!

Odpověď: Chyba nemusí být na Vaší straně, ale prostě Vámi zadávaný mail se s mailem v naší databázi opravdu neshoduje (třeba vinou našeho překlepu). V každém případě mne prosím ihned kontaktujte na mail cerny@zs-kl.cz a já obratem zjistím, v čem je problém, a zjednám nápravu.

2. Budu moci mít jedno přihlašovací jméno a heslo pro všechny mé děti?
Odpověď: V budoucnu snad ano, pracujeme na tom ve spolupráci s autory programu. Jakmile to bude možné, informace se objeví na našem webu. Do té doby je bohužel nutno se přihlásit pro každé dítě zvlášť.

3. Nemohli by mít matka a otec každý své vlastní přístupové jméno a heslo?
Odpověď: Ano. Pokud se rodiče nedohodnou, může být jeden z nich veden jako "rodič" a druhý jako "dohled". "Rodič" má jen nepatrně větší práva, vše důležité vidí "dohled" také. Pro zřízení "dohledu" je nutno kontaktovat mailem přímo ředitele školy (cerny@zs-kl.cz).

4. Nemohu se k EŽK připojit z práce. Neobjeví se ani přihlašovací tabulka.
Odpověď: Problém byl způsoben tím, že pokročilé firewally některých zaměstnavatelů automaticky blokují port 888, na kterém jsme aplikaci měli. V současné době už by problém měl být odstraněn.

5. Proč jsou v EŽK někdy místo známek písmena jako A nebo N? Co znamenají?
Odpověď: V pravé horní části obrazovky máte různé volby, mimo jiné i písmenko I. Když na něj ukážete myší, rozbalí se Vám seznam všech těchto dodatkových známek i s vysvětlivkami. Vůbec je dobré sledovat tento pravý horní roh, aplikace tam uživateli nabízí i další zajímavé volby.
Nejčastějšími dodatkovými známkami jsou:
A ... absence - žák chyběl, nepsal
N ... nepsal, neúčastnil se (u dobrovolných aktivit)
X ... nehodnocen (např. po nemoci)
U ... uvolněn (třeba z TV)
J ... žolík

6. Známky se mi objevují různě zpřeházené. Nešlo by je seřadit podle data?
Odpověď: Samozřejmě, šlo. Když si v pravém horním rohu ukážete myší na slovo ZOBRAZIT, rozvine se Vám menu, obsahující mimo jiné volbu SEŘADIT. Vyberte možnost PODLE DATA a známky se Vám nadále budou objevovat seřazené od nejnovějších k nejstarším.

M. Černý, ředitel školy