Vstup do elektronické žákovské knížky

Aktualizováno: 25.8.2017 Autor: admin

Vážení rodiče. Od školního roku 2013/14 jsme nahradili ve 3. až 9. třídách papírovou žákovskou knížku webovou aplikací.

Zde najdete odkaz na tzv. elektronickou žákovskou knížku (EŽK). Upozorňujeme, že informace, které vidí rodič, se liší od informací určených dětem! Pro správnou funkci aplikace a využití všech možností je nezbytné, abyste se přihlašovali správně!

ZDE VSTOUPÍTE DO ELEKTRONICKÉ ŽK

Pokud se přihlásíte přihlašovacími údaji svého dítěte (a nikoli svými), nemáte možnost vidět zprávy, ankety a další sdělení, určená pouze rodičům, např. informace o chování Vašeho dítěte (lidově "poznámky"). Máte tak zkreslené informace o Vašem dítěti. Žák má také menší práva než rodič, takže nemáte možnost využívat všech funkcí EŽK. Navíc to v přehledu přihlášení vypadá, jako byste o prospěch vašeho dítěte nejevili zájem.

Webová aplikace umí nejen všechno, co umí klasická "žákovská", ale dokáže toho mnohem víc. Zjistíte, co se právě ve škole probírá, které hodiny jsou suplované nebo zda je Vaše dítě v této chvíli opravdu ve škole a ne za školou. Můžete komunikovat s učiteli a vedením školy. Veškeré ankety a dotazníky budete nyní vyplňovat na webu.

Elektronickou ŽK Vaše dítě neztratí, nezničí, nezapomene. Jako Váš podpis slouží Vaše přihlášení - učitel pozná, jak často se do aplikace díváte. Máte-li ve škole dětí více, můžete si aplikaci nastavit tak, aby Vám stačilo jedno přihlášení pro všechny Vaše děti.

Jediné, co zůstalo v papírové formě, je OMLUVNÝ LIST. Tak jako dřív musely být všechny omluvenky v žákovské knížce, nyní musí být na tomto omluvném listě (děti ho obdržely hned první den školy). Prosím, dohlédněte na to, aby Vaše děti měly omluvný list v pořádku. Jeho ztráta bude považována za prohřešek proti školnímu řádu (tak jako dříve ztráta ŽK). V budoucnu by se možná i omluvenky mohly začít řešit přes web, zatím se toho obáváme.

UŽIVATELSKÉ JMÉNO I HESLO MŮŽETE ZAPOMENOUT, pokud máme v databázi školy funkční e-mailovou adresu JEDNOHO z rodičů. Po kliknutí na "zapomenuté heslo" a uvedení této e-mailové adresy Vám na Váš mail přijde jak Vaše uživatelské jméno (login), tak odkaz na změnu hesla.

PaedDr. Michal Černý, ředitel školy