Masarykova základní škola

Fotogalerie

foto


Uvítání

Vážení rodiče, žáci, příznivci naší školy i náhodní návštěvníci tohoto webu! Vítám vás na stránkách ZŠ Klánovice.
Měly by Vám přehledně poskytnout všechny důležité informace o naší škole.
Michal Černý, ředitel školy.
P.S. Děkuji Tomášovi Studničnému za rozhodující podíl na jejich vytvoření i znovuoživení.

Rychlé odkazy

Elektronická ŽK
Rozvrh hodin
Jídelní lístek školní jídelny
Výběr a odhlašování obědů
Zájmové kroužky, kurzy

Kontakty

Ředitel: cerny@zs-kl.cz
Sekretariát: venkrbcova@zs-kl.cz
Ekonomka: volkova@zs-kl.cz
Školní jídelna: jidelna@zs-kl.cz
Školník: schwarzpeet@gmail.com
Školská rada: skolskarada@zs-kl.cz
Datová schránka: w4mhdkh

Kontakty na učitele najdete v sekci Pedagogický sbor.

Školní poradenské pracoviště

(psycholog, speciální pedagog, výchovní poradci, preventista SPJ)
Informace o školním poradenském pracovišti.
Konzultační hodiny školního psychologa pro rodiče (po domluvě):
PO 8.00 - 10.00
ÚT 14.00-17.30
E-mail: zs.lenska@seznam.cz
Tel. 731 488 035.

Fotoarchiv

Naše starší fotogalerie (do roku 2007) najdete ve školním fotoarchivu.

Deník ze zájezdu do Anglie

Aktualizováno: 22.5.2013 Autor: admin

Milí rodiče, na tomto místě se budu pokoušet psát deník z našeho zájezdu do Anglie. Bude se tak dít nepravidelně, neboť mohu psát jen z míst vybavených WiFi.


Praha, úterý 21.5.2013, 14.50
Tak se hlásím z Prahy a potvrzuji příjezd. Zároveň konečně dodávám fotografie. Dalších mnoho fotografií (ode mne i od dětí) najdete ve fotogalerii, která vznikne v následujících dnech. Bylo to hezké, ale teď si musíme trochu odpočinout:-)))


Ještě jednou Londýn, 18.05
Právě jsme vyšli z Madame Tussauds a bylo to výborné, děvčata ocenila focení s One Direction a všichni určitě závěrečné 4D filmové představení, ale atrakcí bylo mnohem více. Proběhli jsme i několik dalších památných míst Londýna, projeli se metrem, slyšeli odbíjet Big Ben a teď už nás čeká "sněz, kolik zvládneš" v čínské restauraci. Všichni jsou zdraví a většina lituje, že už se vracíme domů. Ale v nejlepším se má přestat, takže už opravdu: na shledanou v Praze. Jakmile překročíme hranice, očekávejte telefonáty!


Londýn, pondělí 15.40
Bohužel se mi stále nedaří dostat na web fotografie, přihlašování k veřejným sítím ve fastfoodech vždy na několik minut je poněkud dobrodružné...
Včerejšek byl skutečným vrcholem zájezdu, katedrála v Salisbury byla nádherná, navíc jsme měli opravdu skvělého anglického průvodce.
Prehistorické Stonehenge pak kupodivu nezklamalo: bylo opravdu takové, jak ho známe z fotografií. Navíc bylo krásně, takže závěr dne neměl chybu
Dnes jsme se ráno sešli po poslední noci v rodinách. Vše bylo OK, až na jednu nepříjemnost v jedné rodině. Byli jsme ve Windsoru, podle královské standarty tam pobývala i královna, ale bohužel jsme se nepotkali. A teď míříme do Madame Tussauds, takže musím končit.


Bath, neděle 11.15
Zdravíme z lázeňského města Bath, kam jsme dojeli z Oxfordu zhruba za hodinu. Město je památkou UNESCO, termální lázně zde založili už staří Římané v roce 43, většina dnešních domů je pochopitelně mladších. Zvláštní je, že v podstatě celé město je postaveno z místního medově zbarveného pískovce. Styl domů trochu připomíná města v Itálii. A ještě jedna zajímavost: byl zde korunován první britský král Edgar.

Spalo se nám dobře, dvěma nejmenovaným děvčatům dokonce tak dobře, že se ráno zapomněla včas probudit, takže jsme vyjížděli s malým skluzem.
Zdejší rackové jsou prý nebezpeční znečišťovači, ale nám se zatím jejich šrapnely vyhýbají. Následovat bude Salisbury a poté slavné Stonehenge se svými energií nabitými megality. Doufám, že se tam úspěšně nabijeme na zbytek výletu.


Oxford, sobota 17.56
Pomalu ale jistě se ze mne stává kavárenský a fastfoodový povaleč, všechny rozchody trávím v místech, kde se mohu na pár minut připojit k Wifi.
Hrad Warwick byl slavný středověký hrad, v současnosti jej ovšem vlastní společnost, která vlastní i Madame Tussauds, takže expozice je pojatá poněkud Disneylandově. Vznikla tak rozhodně zajímavá kombinace skutečných historických prostor a exponátů s voskovými figurínami a nahranými zvuky (dokonce nám pouštěli i vůně, třeba v konírně, kde umělí koně mrskali umělými ohony, to vonělo celkem autenticky).
Právě ovšem musím končit, čeká nás prohlídka univerzitního campusu. Snad se mi podaří dnes ještě připojit a KONEČNĚ poslat ty fotografie, některé opravdu stojí za to!
Všichni pozdravují a zatím všechno klape.
Stratford, sobota 12.35
Jsme právě v rodišti Williama Shakespeara, Stratfordu nad řekou Avon. Viděli jsme dramatikův rodný dům, navštívili jsme také kostel, kde byl pokřtěn, ženil se a kde je i pochován.
Noc jsme strávili v rodinách na předměstí Oxfordu. Mohu ubezpečit rodiče, že všichni jsou v pořádku a spokojeni, se všemi jsem mluvil. Pokud se Vám Vaše děti neozývají, neděste se. Někteří si přivezli z domova nefunkční adaptéry, takže nyní mají vybité mobily. Průvodce má sice dostatek adaptérů k zapůjčení, ale mobily se dobijí až se večer vrátíme. Můžete být v naprostém klidu, všichni jsou opravdu v pohodě.
Nyní nás čeká hrad Warwick a potom slavný Oxford se svou starodávnou univerzitou. Všichni pozdravují, usmívají se, nikdo nestrádá ani nekašle (kupodivu, včera ráno nám opravdu byla trochu zima). Snad už brzy vyřeším problém s fotkami, do té doby vám musí stačit jen slova. Další zprávu čekejte odpoledne!

Náš průvodce pan Petr Klik.

Rodný dům Williama Shakespeara.


Londýn, pátek 13.50
Píšu ze Starbucks před katedrálou Sv. Pavla. Děti jsou právě na obědě v nedaleké "rychlé" restauraci a já jsem se utrhl na kávu a k PC. Bohužel mám problém s ukládáním obrázků, snad ho brzy odstraním, zatím bude muset stačit text.
Po ranním okruhu kolem Temže se známějšími i méně známými místy jsme si důkladně prohlédli katedrálu Sv. Pavla včetně krypty a naopak 118 m vysoké věže, kam jsme vystoupali po značném množství schodů, aby se nám naskytl krásný výhled na Londýn i dovnitř katedrály. Využili jsme možnosti zadarmo navštívit muzeum Tate Modern, kam jsme přeběhli po Millenium Bridge.
Teď už nás čekají jenom nákupy a hurá na první noc do hostitelských rodin.
Markéta a Oldřiška ze 6.B vzkazují: Užijte si školu! Hodná děvčata, že?Meeting point - místo, kde jsou hostitelskými rodinami odebírány a vraceny děti.

Londýn, pátek 08.30
Do Londýna jsme dorazili v 5 hodin ráno. Byli jsme opakovaně upozorněni, abychom se pořádně oblékli, přesto nám na ranní procházce podle Temže byla pořádná zima. Teď už jsme ale v teple v místním McDonaldu nedaleko London Bridge.
Pan průvodce toho ví opravdu hodně, dostáváme velké množství zajímavých informací. Navíc se všem podařilo vydržet na WC v McDonaldu, takže zatím samé dobré zprávy. Dnes nás čeká ještě dlouhá procházka Londýnem...
Aachen, SRN, čtvrtek 16.5.2013, 21.10 hodin
První zápis bude rychlý. Máme moderní autobus FC Viktorie Plzeň a bez problémů se řítíme přes Německo. V noci máme překonat kanál La Manche, a to Eurotunelem.
Pan průvodce povídá opravdu hodně, pouští nám různé filmy a nutí nás zpívat. V rámci motivace jsme zhlédli též film Zamilovaný Shakespeare. A já končím, za dvě minuty odjíždíme. Všichni jsou OK, nálada je dobrá. Sledujte náš web!