Týmové soustředění učitelů

Aktualizováno: 14.5.2013 Autor: admin

Zatímco děti si užívaly volný den, učitelé se ve svátek 8. května potili na sportovně-výcvikovém soustředění v Tepfaktoru.

Tepfaktor je nedávno otevřený areál v obci Chotilsko v okrese Příbram (nedaleko slapské přehrady). Jde o systém úkolů ve stylu známé "pevnosti Boyard", které plní skupinky 2 - 5 lidí. Pokud se jim podaří splnit všech 20 úkolů, dostanou se do tzv. "Zlaté komnaty", po jejímž překonání mohou směle prohlásit, že pokořili Tepfaktor. Z osmi skupinek našich pedagogů se třem skutečně podařilo dostat až do cíle, což rozhodně nebylo jednoduché. Pouze technické problémy ve Zlaté komnatě nám neumožnily vychutnat si vítězství se vším všudy. Myslíme, že naši žáci na nás mohou být právem hrdí :-))) A i ti, kteří některé komnaty "nedali", si rozhodně vydatně protáhli jak svaly, tak mozkové závity.

Informace o Tepfaktoru najdete na www.tepfaktor.cz a několik ilustračních fotografií níže:

Poté, co skupinky prošly Tepfaktorem, musely se podle mapy přesunout několik kilometrů lesem do sousední vsi, kde je konečně čekala zasloužená odměna: pravý opečený buřt u táboráku a jiné pochutiny. Počasí nám přálo a nezbývá než konstatovat, že zatímco fyzicky jsme si "hrábli", psychicky jsme si nesmírně odpočinuli, což je při našem povolání nutnou podmínkou přežití. Hledání tlačítek poslepu mezi "červy" nebo lezení po houpajících se pneumatikách je proti takové hodině v 8.A procházkou růžovým sadem...

Michal Černý