Prevence v železniční dopravě

Aktualizováno: 3.12.2012 Autor: admin

KC Beseda a České dráhy pro nás uspořádali velmi zdařilou preventivní akci zaměřenou na všechno, co se může stát na nádraží či ve vlaku.

Z naší školy se zúčastnili šesťáci, sedmáci a osmáci. Nejprve absolvovali instruktážní film o nejrůznějším nebezpečí, které může hrozit na železnici, a poté absolvovali praktický nácvik občanské první pomoci.
Instruktoři z Českých drah to měli velmi hezky připravené, vše působilo opravdu naturalisticky. Jejich metody sice byly občas drsnější, právě díky tomu to ale zřejmě fungovalo.

Učitelé i žáci hodnotili akci jako mimořádně zdařilou. Pokud to bude možné, rádi si ji zase někdy zopakujeme. Sice doufáme, že nabyté vědomosti nebudeme muset nikdy použít, dobře ale víme, že život se nás ptát nebude...

S poněkud odlišným programem (desatero bezpečnosti na železnici, pohádky, výtvarná soutěž) se projektu zúčastnili také žáci nultého, prvního a třetího ročníku.

Michal Černý, ředitel školy

Zde se můžete podívat na několik fotografií: