Vánoční jarmark 2008

Aktualizováno: 15.12.2008 Autor: admin

V pátek 12. prosince se konal tradiční vánoční jarmark. Bohužel, rozmary počasí nás tentokrát (vůbec poprvé!) donutily zrealizovat tzv. mokrou variantu - jarmark ve škole.

Celé přízemí školy (chodby i třídy) bylo vyhrazeno stánkům s občerstvením i vánočními výrobky. Improvizované pódium pro kulturní program jsme zřídili přímo v hale školy.

Většina tříd pojala jarmark ve velkém stylu, hlavně starší třídy vyráběly opečené klobásy, palačinky, dokonce bramboráky. K vidění byly spousty zajímavých výrobků. Firma Coca-cola rozdávala ve svém stánku svařené Cappy, pro dospělé byly i jiné svařené nápoje.

Fotogalerii z jarmarku najdete zde.

Kulturní část obstarali šesťáci s vánoční písničkou, několik mladších dětí zahrálo koledy na klavír. Zazněly i anglické a francouzské koledy v podání dětí, které tyto jazyky studují jako volitelné. Svou písní tradičně přispěl také pedagogický sbor. Jako hosté vystoupily dvě zpěvačky z Národního divadla, které přednesly několik náročných skladeb a jako bonus jednu koledu s doprovodem začínajících kytaristů z kroužku kytary.
V dramatické dražbě byl vydražen školní rekordní řetěz (omotali jsme s ním celou školu) a perníková chaloupka, kterou vyrobila 9.B.

Shodli jsme se, že venku by byl jarmark určitě lepší, atmosféru zimního večera prostě ve třídách vykouzlit nelze. V rámci možností se ale nepochybně vydařil.