Rekordní školní řetěz

Aktualizováno: 15.12.2008 Autor: admin

V rámci rekordního roku 2008 náš školní parlament vymyslel další akci - výrobu vánočního řetězu, který omotá celou školu.

Dobrovolníci z řad dětí, učitelů a dokonce i několika rodičů se sešli ve třídě 9.A ve středu 10. prosince odpoledne. Zazněl startovní signál a začala horečnatá práce s nůžkami, barevnými papíry a lepidlem.
Za doprovodu vánočních písní to šlo jako po másle, zhruba po 30 minutách už jsme začali omotávat školní budovu, zatímco na druhém konci řetězu se ještě stále pilně vyrábělo.
Nakonec se ukázalo, že vyrobený řetěz byl dokonce o něco delší, než bylo nutné. No, aspoň náš výkon není nepřekonatelný. Zní to neuvěřitelně, ale vše trvalo téměř rovnou hodinu, konkrétně 59 minut a 50 sekund.
Bohužel, fotografie omotané školy se vzhledem k přicházející tmě nepovedly, takže nabízíme pouze pár snímků z průběhu tvorby.

Rekordní řetěz jsme nakonec vydražili na školním vánočním jarmarku. Doufáme, že si ho vítěz dražby ještě užije...

Hnacím motorem akce byl pan učitel Žák

Paní uklízečka měla poněkud ztíženou práci, ale brala to s humorem.