Tykadlo ve škole

Aktualizováno: 15.12.2008 Autor: admin

Ve středu 26. listopadu bylo v naší škole malé pozdvižení. Štáb České televize tu totiž natáčel dětský diskusní pořad Tykadlo.

Děti z naší školy diskutovaly pod vedením profesionálního moderátora na 2 témata. To první bylo "My a předsednictví Evropské unie" a účastnili se ho starší žáci ze 7. - 9. tříd. Druhé téma "Síla a vliv televize" bylo určeno dětem ze 6. - 8. ročníku.

Zájem o první téma příliš velký nebyl, takže diskutoval vpodstatě každý, kdo se přihlásil. Naproti tomu pro druhé téma jsme vybírali z velkého počtu zájemců. Na natáčení se navíc vnutil i štáb našeho "Časopejsku", který z něj pořizoval reportáž. Děti se rozhodně příliš nestyděly. Každá diskuze trvala v reálu asi 90 minut, ovšem pro vysílání bude zřejmě sestříhána.

Paní režisérka byla z našich žáků přímo nadšena. Prohlásila, že takhle vynikající děti, které se nebojí diskutovat a zároveň respektují pravidla, už velmi dlouho v pořadu neměli. Nechtěla věřit, že jsme děti na pořad nijak nepřipravovali. Neskutečně nás tím potěšila a dodala nám chuť do další práce, která se nám někdy jeví spíše jako snažení pana Sisyfa. Opravdu si vážíme ocenění od člověka, který poznal desítky různých škol. A podobně mluvili i další členové štábu.

Opatrně jsem se zeptal i na to, co si myslí o vybavení školy, výzdobě a tak (sami víme, že na tomto poli máme co zlepšovat). Pracovníci televize mne přesvědčovali, že se ani v této oblasti nemáme za co stydět. Sice už byli v lépe vybavených školách, viděli však také velkou spoustu horších. A atmosféru školy nám vysloveně pochválili. Slíbili, že se k nám určitě ještě někdy podívají, neboť práce s našimi dětmi je prý radost (už slyším některé kolegy, jak úpí :-)).

Asi vás bude zajímat, kdy se bude pořad vysílat. První díl by měl být na programu v úterý 13. ledna 2009, druhý díl 27. ledna. Pořad se jmenuje Tykadlo a vysílá ho odpoledne ČT 1.

M. Černý, ředitel školy