Masarykova základní škola

Fotogalerie

foto


Uvítání

Vážení rodiče, žáci, příznivci naší školy i náhodní návštěvníci tohoto webu! Vítám vás na stránkách ZŠ Klánovice.
Měly by Vám přehledně poskytnout všechny důležité informace o naší škole.
Michal Černý, ředitel školy.
P.S. Děkuji Tomášovi Studničnému za rozhodující podíl na jejich vytvoření i znovuoživení.

Rychlé odkazy

Elektronická ŽK
Rozvrh hodin
Jídelní lístek školní jídelny
Výběr a odhlašování obědů
Zájmové kroužky, kurzy

Kontakty

Ředitel: cerny@zs-kl.cz
Sekretariát: venkrbcova@zs-kl.cz
Ekonomka: volkova@zs-kl.cz
Školní jídelna: jidelna@zs-kl.cz
Školník: schwarzpeet@gmail.com
Školská rada: skolskarada@zs-kl.cz
Datová schránka: w4mhdkh

Kontakty na učitele najdete v sekci Pedagogický sbor.

Školní poradenské pracoviště

(psycholog, speciální pedagog, výchovní poradci, preventista SPJ)
Informace o školním poradenském pracovišti.
Konzultační hodiny školního psychologa pro rodiče (po domluvě):
PO 8.00 - 10.00
ÚT 14.00-17.30
E-mail: zs.lenska@seznam.cz
Tel. 731 488 035.

Fotoarchiv

Naše starší fotogalerie (do roku 2007) najdete ve školním fotoarchivu.

Tykadlo ve škole

Aktualizováno: 15.12.2008 Autor: admin

Ve středu 26. listopadu bylo v naší škole malé pozdvižení. Štáb České televize tu totiž natáčel dětský diskusní pořad Tykadlo.


Děti z naší školy diskutovaly pod vedením profesionálního moderátora na 2 témata. To první bylo "My a předsednictví Evropské unie" a účastnili se ho starší žáci ze 7. - 9. tříd. Druhé téma "Síla a vliv televize" bylo určeno dětem ze 6. - 8. ročníku.

Zájem o první téma příliš velký nebyl, takže diskutoval vpodstatě každý, kdo se přihlásil. Naproti tomu pro druhé téma jsme vybírali z velkého počtu zájemců. Na natáčení se navíc vnutil i štáb našeho "Časopejsku", který z něj pořizoval reportáž. Děti se rozhodně příliš nestyděly. Každá diskuze trvala v reálu asi 90 minut, ovšem pro vysílání bude zřejmě sestříhána.

Paní režisérka byla z našich žáků přímo nadšena. Prohlásila, že takhle vynikající děti, které se nebojí diskutovat a zároveň respektují pravidla, už velmi dlouho v pořadu neměli. Nechtěla věřit, že jsme děti na pořad nijak nepřipravovali. Neskutečně nás tím potěšila a dodala nám chuť do další práce, která se nám někdy jeví spíše jako snažení pana Sisyfa. Opravdu si vážíme ocenění od člověka, který poznal desítky různých škol. A podobně mluvili i další členové štábu.

Opatrně jsem se zeptal i na to, co si myslí o vybavení školy, výzdobě a tak (sami víme, že na tomto poli máme co zlepšovat). Pracovníci televize mne přesvědčovali, že se ani v této oblasti nemáme za co stydět. Sice už byli v lépe vybavených školách, viděli však také velkou spoustu horších. A atmosféru školy nám vysloveně pochválili. Slíbili, že se k nám určitě ještě někdy podívají, neboť práce s našimi dětmi je prý radost (už slyším některé kolegy, jak úpí :-)).

Asi vás bude zajímat, kdy se bude pořad vysílat. První díl by měl být na programu v úterý 13. ledna 2009, druhý díl 27. ledna. Pořad se jmenuje Tykadlo a vysílá ho odpoledne ČT 1.

M. Černý, ředitel školy