"VIRTUÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA"

VSTUPTE

PRAVIDLA PRO POUŽÍVÁNÍ VŽK

NÁVOD K POUŽITÍ:
(počítačově gramotným se předem omlouváme za polopatičnost)

Postup:
1. Klikněte na slovo "VSTUPTE" pod obrázkem šneka. Na virtuální ŽK se můžete dostat i přímo (ne přes stránky školy). Najdete ji na adrese www.jednickashvezdickou.cz.

Po otevření úvodní stránky:
1. Klikněte na slovo "Přihlásit" v horní části obrazovky
2. Do prvního řádku přihlašovací tabulky zadejte číslo naší licence 10
3. Do druhého řádku vepište malými písmeny Váš login (dozvěděli jste se při konzultacích, pokud ho neznáte, volejte nebo pište do školy!)
4. Do třetího řádku napište heslo, které je zatím stejné jako login.
5. Stiskněte žluté tlačítko "Přihlásit" pod heslem.

Po přihlášení:
1. V horní části obrazovky najdete základní menu. Při první návštěvě nejprve klikněte na slovo "Administrace" a podle pokynů si změňte vlastní heslo.
Zabráníte tak mimo jiné tomu, aby si dítě samo "podepisovalo" známky.
2. Pak už Vás bude nejvíce zajímat menu "Žákovská knížka". Tam byste měli postupně najít všechny informace.
3. Postupujte intuitivně, je to poměrně jednoduché. Mějte prosím na paměti, že jde o pokusné ověřování, takže zatím nenajdete úplně všechny předměty ani známky. 4. Chcete-li odepsat učiteli apod., musíte Váš text vždy odeslat žlutým tlačítkem "Odeslat odpověď" nebo "Uložit".
5. Při ovládání je třeba si zvyknout, že aplikace nemá žádné "storno". Pokud nechcete nic ukládat, prostě znovu kliknete na menu (např. na slova "žákovská knížka")
6. Můžete využít i možnost "napsat omluvenku". V pokusném režimu však zatím nenahrazuje omluvenku v "papírové" ŽK.
7. Na závěr se odhlašte (v menu najdete slovo "Odhlásit")
 Jakékoli dotazy, ohlasy a názory pište na adresu cerny@zs-kl.cz