Jak jsme byli v Holandsku

Pro ilustraci si můžete prohlédnout několik fotografií převzatých zipshotem z videa (máme ho přes 2 hodiny!).

NÁŠ POBYT V HOLANDSKU

(Z prací žáků ZŠ Klánovice Václava Hořejšího, Petra Housky, Veroniky Juránkové, Veroniky Kacerovské, Lucie Kartousové, Patrika Lindra, Lucie Nováčkové, Zuzany Škvorové a Hany Trnečkové vybral a sestavil Michal Černý.)

Holandsko se mi velice líbilo a nebyl jsem sám.

Cesta autobusem byla docela dobrá, i když jsem zvyklá na měkkou postel.

Doprovod nám dělal pan ředitel a velmi dobře anglicky mluvící pan Jirout. Také s námi byla jako doprovod Bára, která zajišťovala organizaci a videonahrávky.

Sice tam nebylo zrovna nejlepší počasí, ale nám se to přesto líbilo.

První den se opravdu vydařil. Koupání v subtropických bazénech mě bavilo. Před utonutím mě zachránila jedna Holanďanka, stará jako já, která mě chytila z klouzačky. Hned jsme se spřátelili. Jinak sjíždění z tobogánů bylo zábavné.

V subtropickém bazénu to bylo super, protože tam byly dva tobogány, ale i další takové atrakce, například umělé vlny, klouzačka, venkovní bazén a vířivý bazén.

Náš pobyt se soustřeďoval okolo dvěstěpadesátitisícového Enschede. Bydleli jsme v místní škole, konkrétně ve dvou třídách. Na jedné bylo napsáno Boys only, na druhé příznačně Girls only. Každé ráno nás vzbudili a my jsme vyrazili vstříc novým a novým dobrodružstvím.

Druhý den pobytu jsme excelovali na místním hřišti, kde se konalo plánované utkání ve fotbalu a softballu. Fotbal jsme prohráli 1:5 a v softballu jsme totálně porazily holandské soupeřky 16:3.

Třetí den mě ohromně pobavil, protože jsme si šli prohlédnout větrný mlýn. Někteří jedinci si chtěli odvézt malý suvenýr v podobě půltunové krávy (Martina Voráčková).

Čtvrtý den jsme byli v zábavním parku, tam to bylo asi nejlepší, to jsme s holkama byly snad na všem.

Bylo tam určitě spousta dobrých, ale "drsných" atrakcí, a tak jsem na ně radši nešla.

Denní programy neměly chybu, hlavně zábavní park Hellendoorn. Tam byly nejrůznější atrakce (horské dráhy, houpací loď atd.).

Nejlepší asi byl zábavní park Hellendoorn a vyjížďka lodí po Amsterodamu. Pěkné to bylo i v rodinách, kde jsme si procvičili světový jazyk, dostali nějaké dárečky, zahráli si počítačové hry a kde jsme snědli typické holandské jídlo.

Jeden večer jsme byli rozebráni do rodin místních žáků. Tento večer neskončil jen zdokonalením v angličtině, ale i spoustou dárků, které jsme si přinesli od rodin.

Konečný den byl také super, ale nebyl zcela tak dobrý, jako některé jiné. Byla to prohlídka Amsterodamu a plavba po kanálech.

V Holandsku se mi líbilo dobré jídlo (i v rodinách), pohodlná doprava, Amsterodam, úzké domy, mokrá Škvorová, vodní park!, zábavný park!!, větrný mlýn, staré, ale kvalitní počítače, diskotéky (ale jenom kvůli holkám, hudba měla kvalitu nebudu psát čeho), jízda na lodi, trh a abych to shrnul, tak to bylo hezké.

Poté, co se autobus rozjel, někteří brečeli, někteří mávali a někteří byli rádi, že odjíždíme, ale těch bylo opravdu málo. Kdybyste tam byli s námi, tak byste se stejně jako my chtěli vrátit a prožívat tu spoustu krásných chvil s našimi holandskými kamarády.